Strona zawiera materiały dotyczące napojów alkoholowych przeznaczonych wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Z serwisu mogą korzystać tylko osoby pełnoletnie.
Czy masz ukończone 18 lat?

TakNie
Montesierra Rosado

Montesierra Rosado

Cena: 39.00 zł

Producent: Bodegas Pirineos
Cena za litr: 52,00 zł

Dostępność: W magazynie
Ocena:0 opinie

Ilość:

 
Informacje dodatkowe
Kraj: Hiszpania
Region: Aragonia
Apelacja: DO Somontano
Szczep: cabernet sauvignon, merlot
Rodzaj: różowe wytrawne
Temp. serwowania: 8°C
Zaw. alkoholu: 13,5%
Pojemność: 0,75l

Różowe, aromatyczne wino z Somontano (tłum."u podnóża gór") w Aragonii. Powstało z kupażu dwóch odmian: cabernet sauvignon i merlot. Pochodzi z dużej winnicy Bodegas Pirineos. 

Ma ciemnoróżowy, truskawkowoczerwony kolor, zachwyca aromatem dojrzałych owoców. W nosie wyczuwalne wiśnie, truskawki, czereśnie i maliny. W ustach świeże, owocowe, bardzo soczyste i orzeźwiające. Znakomity towarzysz przystawek, makaronów i lekkich dań mięsnych. 

Bodegas Pirineos to duża, jedna z najnowocześniejszych w Aragonii, firma będąca w posiadaniu 100 ha winnic własnych, z których duża część to stare, ponad stuletnie uprawy. Dodatkowo wytwarza wina pochodzące z ponad 900 ha winnic, z którymi ściśle współpracuje (firma kontroluje około 20% upraw winorośli całego regionu). Oczkiem w głowie winiarzy Bodegas Pirineos są lokalne odmiany, takie jak: Moristel, Parraleta i Macabeo. Oprócz nich firma uprawia odmiany międzynarodowe ze szczególnym uwzględnieniem chardonnay, cabernet sauvignon i merlota. Wysokiej jakości win z Somontano sprzyja położenie winnic na wysokościach od 350 do 650 m n.p.m. i specyficzny klimat z chłodnymi nocami wynikający z bliskości gór. Szcególnie godne uwagi są tamtejsze wina białe.

Sylwetka konia - logo Bodegas Pirineos - to nawiązanie do faktu, że część zabudowań winiarni, wykupionych podczas rozbudowy firmy, niegdyś należała do usytuowanych tu bardzo znanych stadnin Somontano. 

Napisz opinię

Imię i nazwisko:


Opinia: Uwaga: HTML nie jest interpretowany!

Ocena: Zła           Dobra

Wpisz kod w polu poniżej:Polecane
Najnowsze
Jabcok żurawinowy
Cena: 12.50 zł
Jabcok miętowy
Cena: 12.50 zł
Jabcok borówkowy
Cena: 12.50 zł
Jabcok porzeczkowy
Cena: 12.50 zł