Strona zawiera materiały dotyczące napojów alkoholowych przeznaczonych wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Z serwisu mogą korzystać tylko osoby pełnoletnie.
Czy masz ukończone 18 lat?

TakNie
Organic Pecorino IGP Terre di Chieti

Organic Pecorino IGP Terre di Chieti

Cena: 47.00 zł

Producent: Feudo Antico
Cena za litr: 62,66 zł

Dostępność: W magazynie
Ocena:0 opinie

Ilość:

 
Informacje dodatkowe
Kraj: Włochy
Region: Abruzja
Apelacja: IGP Terre di Chieti
Szczep: Pecorino
Rodzaj: białe wytrawne
Temp. serwowania: 8°C
Zaw. alkoholu: 13%
Poj. butelki: 0,75l

Organiczne wino białe, wytrawne, wyprodukowane z odmiany Pecorino (lokalna specjalność). Pochodzi ze znanej nam od dłuższego czasu winnicy Feudo Antico (Abruzja, środkowe Włochy).

Wino ma słomkowy kolor, owocowy, intensywny aromat owoców cytrusowych, agrestu, trawy cytrynowej, ziół i zielonych jabłek. W ustach łagodnie wytrawne, trochę pikantne i mineralne, bardzo chrupkie i rześkie. Idealne do dań z ryb i owoców morza, sałat, może być znakomitym aperitifem.

Feudo Antico to firma, która mieści się w małej miejscowości zaledwie pięć kilometrów od Adriatyku i około trzydziestu od masywu Maiella. Tradycje uprawy winorośli i produkcji wina na tym terenie - pomiędzy gminami Pescara, Chieti i Ortona - sięgają zamierzchłych czasów rzymskich. Dowodem na to są archeologiczne odkrycia starożytnych siedlisk, wśród których znaleziono amfory na wina i oliwy (dolia).
Dziś Feudo Antico, jako firma lokalna, dziedziczy długą tradycję i chce kontynuować winiarską historię tego miejsca. Ambicją firmy jest przywrócenie winiarskiej godności Abruzji. Żeby marzenie mogło się spełnić firma stara się łączyć wielki szacunek dla tradycji, dla środowiska, dla terroir z nowoczesną, technologicznie zaawansowaną produkcją. Dużą wagę Feudo Antico przywiązuje do ograniczonej wydajności i wykorzystania takich technik uprawy, żeby miały one jak najmniejszy wpływ na środowisko. Ta filozofia doprowadziła, że firma jest pierwszą, która się zaangażowała w stworzenie nowej apelacji terytorialnej w Abruzji, czyli DOP Tullum (niegdyś DOC). Dzięki zaangażowaniu i głębokiej wierze Feudo Antico w powodzenie tego przedsięwzięcia w 2009 roku powstały pierwsze wina oznaczone DOP Tullum. Jest to pierwsza apelacja terytorialna w Abruzji (gmina Tollo, prowincja Chieti) i jedna z najmniejszych w całych Włoszech. 
Innowacją, którą wprowadziło dodatkowo Feudo Antico jest produkcja win przy użyciu betonowych kadzi lub zbiorników ze stali nierdzewnej zamiast beczek dębowych.

Napisz opinię

Imię i nazwisko:


Opinia: Uwaga: HTML nie jest interpretowany!

Ocena: Zła           Dobra

Wpisz kod w polu poniżej: