Strona zawiera materiały dotyczące napojów alkoholowych przeznaczonych wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Z serwisu mogą korzystać tylko osoby pełnoletnie.
Czy masz ukończone 18 lat?

TakNie
Feudo Antico Pecorino Terre di Chieti IGP

Feudo Antico Pecorino Terre di Chieti IGP

Cena: 40.00 zł

Producent: Feudo Antico
Cena za litr: 53,33 zł

Dostępność: W magazynie
Ocena:0 opinie

Ilość:

 
Informacje dodatkowe
Kraj: Włochy
Region: Abruzja/Terre di Chieti
Apelacja: Terre di Chieti IGT
Szczep: pecorino
Rodzaj: białe wytrawne
Temp. serwowania: 8-9°C
Zaw. alkoholu: 13%
Poj. butelki: 0,75l

Białe wino ze szczepu pecorino, czyli wizytówka środkowych Włoch i duma Feudo Antico. Ma słomkowy kolor ze złotymi refleksami. W zapachu dominują owoce cytrusowe, brzoskwinie z kwiatowym niuansem. W ustach pełne, długie, dobrze zrównoważone z subtelnie pikantną końcówką. Idealne do przystawek, dań rybnych i serów.

Wiek winorośli: 10 lat
Wydajność: 12 t/ha
Produkcja: maceracja ze skórkami w temperaturze kontrolowanej 5-8°C, delikatne zgniatanie, fermentacja w temperaturze 18°C, brak fermentacji malolaktycznej
Dojrzewanie: 6 miesięcy na drożdżach w zbiornikach ze stali nierdzewnej
Zawartość alkoholu: 13,1%
Całkowita kwasowość: 5,90 g/l
PH: 3,40
Cukier resztkowy: 3,5 g/l
Całkowity suchy ekstrakt: 26,0 g/l

Feudo Antico to firma, która mieści się w małej miejscowości zaledwie pięć kilometrów od Adriatyku i około trzydziestu od masywu Maiella. Tradycje uprawy winorośli i produkcji wina na tym terenie - pomiędzy gminami Pescara, Chieti i Ortona - sięgają zamierzchłych czasów rzymskich. Dowodem na to są archeologiczne odkrycia starożytnych siedlisk, wśród których znaleziono amfory na wina i oliwy (dolia).
Dziś Feudo Antico, jako firma lokalna, dziedziczy długą tradycję i chce kontynuować winiarską historię tego miejsca. Ambicją firmy jest przywrócenie winiarskiej godności Abruzji. Żeby marzenie mogło się spełnić firma stara się łączyć wielki szacunek dla tradycji, dla środowiska, dla terroir z nowoczesną, technologicznie zaawansowaną produkcją. Dużą wagę Feudo Antico przywiązuje do ograniczonej wydajności i wykorzystania takich technik uprawy, żeby miały one jak najmniejszy wpływ na środowisko. Ta filozofia doprowadziła, że firma jest pierwszą, która się zaangażowała w stworzenie nowej apelacji terytorialnej w Abruzji, czyli DOP Tullum (niegdyś DOC). Dzięki zaangażowaniu i głębokiej wierze Feudo Antico w powodzenie tego przedsięwzięcia w 2009 roku powstały pierwsze wina oznaczone DOP Tullum. Jest to pierwsza apelacja terytorialna w Abruzji (gmina Tollo, prowincja Chieti) i jedna z najmniejszych w całych Włoszech. 
Innowacją, którą wprowadziło dodatkowo Feudo Antico jest produkcja win przy użyciu betonowych kadzi lub zbiorników ze stali nierdzewnej zamiast beczek dębowych.

Napisz opinię

Imię i nazwisko:


Opinia: Uwaga: HTML nie jest interpretowany!

Ocena: Zła           Dobra

Wpisz kod w polu poniżej:Polecane
Najnowsze