Strona zawiera materiały dotyczące napojów alkoholowych przeznaczonych wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Z serwisu mogą korzystać tylko osoby pełnoletnie.
Czy masz ukończone 18 lat?

TakNie
Organic Montepulciano d'Abruzzo DOP

Organic Montepulciano d'Abruzzo DOP

Cena: 47.00 zł

Producent: Feudo Antico
Cena za litr: 62,66 zł

Dostępność: W magazynie
Ocena:0 opinie

Ilość:

 
Informacje dodatkowe
Kraj: Włochy
Region: Abruzja
Apelacja: DOP Montepulciano d'Abruzzo
Szczep: Montepulciano
Rodzaj: czerwone wytrawne
Temp. serwowania: 16-18°C
Zaw. alkoholu: 13%
Poj. butelki: 0,75l

Organiczne wino czerwone, wytrawne, wyprodukowane z odmiany Montepulciano - jesnej z najbardziej znanych włoskich odmian. Pochodzi ze znanej nam od dłuższego czasu winnicy Feudo Antico (Abruzja, środkowe Włochy).

Wino ma ciemnorubinowy kolor, owocowy, intensywny aromat ciemych owoców leśnych, śliwek z delikatną nuta kawy i wanilii. W ustachpełne, wytrawne, dobrze ułożone i zrównoważone. Idealne do dań mięsnych i makaronowych. 

Feudo Antico to firma, która mieści się w małej miejscowości zaledwie pięć kilometrów od Adriatyku i około trzydziestu od masywu Maiella. Tradycje uprawy winorośli i produkcji wina na tym terenie - pomiędzy gminami Pescara, Chieti i Ortona - sięgają zamierzchłych czasów rzymskich. Dowodem na to są archeologiczne odkrycia starożytnych siedlisk, wśród których znaleziono amfory na wina i oliwy (dolia).
Dziś Feudo Antico, jako firma lokalna, dziedziczy długą tradycję i chce kontynuować winiarską historię tego miejsca. Ambicją firmy jest przywrócenie winiarskiej godności Abruzji. Żeby marzenie mogło się spełnić firma stara się łączyć wielki szacunek dla tradycji, dla środowiska, dla terroir z nowoczesną, technologicznie zaawansowaną produkcją. Dużą wagę Feudo Antico przywiązuje do ograniczonej wydajności i wykorzystania takich technik uprawy, żeby miały one jak najmniejszy wpływ na środowisko. Ta filozofia doprowadziła, że firma jest pierwszą, która się zaangażowała w stworzenie nowej apelacji terytorialnej w Abruzji, czyli DOP Tullum (niegdyś DOC). Dzięki zaangażowaniu i głębokiej wierze Feudo Antico w powodzenie tego przedsięwzięcia w 2009 roku powstały pierwsze wina oznaczone DOP Tullum. Jest to pierwsza apelacja terytorialna w Abruzji (gmina Tollo, prowincja Chieti) i jedna z najmniejszych w całych Włoszech. 
Innowacją, którą wprowadziło dodatkowo Feudo Antico jest produkcja win przy użyciu betonowych kadzi lub zbiorników ze stali nierdzewnej zamiast beczek dębowych.

Napisz opinię

Imię i nazwisko:


Opinia: Uwaga: HTML nie jest interpretowany!

Ocena: Zła           Dobra

Wpisz kod w polu poniżej:Polecane
Najnowsze
Budureasca Flames Feteasca Regala
Cena: 37.00 zł43.00 zł
Śliwowica 50%
Cena: 118.00 zł
Śliwowica 70%
Cena: 135.00 zł
Okowita wiśniowa
Cena: 99.00 zł
Okowita z rokitnika
Cena: 99.00 zł