Strona zawiera materiały dotyczące napojów alkoholowych przeznaczonych wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Z serwisu mogą korzystać tylko osoby pełnoletnie.
Czy masz ukończone 18 lat?

TakNie
Quevedo White Porto

Quevedo White Porto

Cena: 55.00 zł

Producent: Quevedo
Cena za litr: 73,34 zł

Dostępność: W magazynie
Ocena:0 opinie

Ilość:

 
Informacje dodatkowe
Kraj: Portugalia
Region: Porto
Apelacja: Porto
Rodzaj: białe słodkie
Temp. serwowania: 12-14°C
Zaw. alkoholu: 19,5%
Poj. butelki: 0,75l

Tradycyjny portugalski trunek w wersji rzadszej, czyli białej. To typ dużo świeższy i lżejszy niż tradycyjne czerwone porto. Powstało z mieszanki typowo portugalskich białych odmian: Gouveio (20%), Malvasia Fina (18%), Moscatel Galego (15%), Rabigato (15%), Donzelinho (10%), Viosinho (10%) oraz Códega (10%). Często białe porto jest używane jako aperitif, jako towarzysz do foie gras czy podstawa drinków. 

Wino ma złocisty, błyszczący kolor, piękny aromat dojrzałych owoców, kandyzowanych pomarańczy, rodzynek, herbaty i  miodu. W smaku słodkie, ale dobrze zrównoważone, bardzo owocowe i świeże. Świetnie smakuje jako drink: 3/4 toniku. 1/4 porto white, listki mięty i  lód. Smaczne, lżejsze porto.

Firma Quevedo powstała w 1991 roku i obecnie obejmuje 100 ha winnic, w tym takich, w których rosną stare, kilkiudziesięcioletnie krzewy. Pieczę nad wszystkim sprawuje rodzeństwo: Oscar i Claudia Quevedo (ona jest głównym enologiem od 1999 roku). Do firmy należy 6 winnic pięknie położonych w dolinie Douro: Quinta Vale D’Agodinho, Quinta da Trovisca, Quinta da Valeira, Quinta Senhora do Rosário, Quinta da Alegria oraz Quinta das Mós. 
Wina produkowane są oczywiście z lokalnych odmian rodzimych, owoce zbierane są ręcznie, a o jakości win wystarczająco świadczy fakt, że tak młoda firma (w porównaniu z potentatami regionu) jest obecnie bardzo dobrze znana i kojarzona z nowoczesnym stylem i wysoką jakością.

Napisz opinię

Imię i nazwisko:


Opinia: Uwaga: HTML nie jest interpretowany!

Ocena: Zła           Dobra

Wpisz kod w polu poniżej:Polecane
Najnowsze
Pecorino Spumante Brut
Cena: 58.00 zł
Quevedo Porto Rose
Cena: 59.00 zł
Quevedo Oscar's Rose
Cena: 42.00 zł
Quevedo Oscar's white
Cena: 42.00 zł
Quevedo Oscar's Red
Cena: 42.00 zł
Quevedo Claudia's White
Cena: 65.00 zł