Strona zawiera materiały dotyczące napojów alkoholowych przeznaczonych wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Z serwisu mogą korzystać tylko osoby pełnoletnie.
Czy masz ukończone 18 lat?

TakNie
Quevedo Tawny Porto

Quevedo Tawny Porto

Cena: 55.00 zł

Producent: Quevedo
Cena za litr: 73,34 zł

Dostępność: W magazynie
Ocena:0 opinie

Ilość:

 
Informacje dodatkowe
Kraj: Portugalia
Region: Porto
Apelacja: Porto
Rodzaj: czerwone słodkie
Temp. serwowania: 15-16°C
Zaw. alkoholu: 19,5%
Poj. butelki: 0,75l

Tradycyjny portugalski trunek, czyli słodkie porto. Typ Tawny to taki rodzaj porto, które powstaje przez mieszanie wina leżakowanego w beczce minimum 3-5 lat. Mniej owocowe niż typ ruby, bardziej eleganckie i ciut mniej słodkie. Powstało z wielu odmian: Touriga Franca (25%), Tinta Roriz (25%), Touriga Nacional (5%), Tinto Cão (5%), Tinta Barroca (20%) i inne (20%). Zbierane ręcznie owoce, leżakowanie w beczkach dębowych.

Wino ma ciemnorubinowy kolor z ceglanym połyskiem, piękny aromat dojrzałych owoców, suszonych śliwek, fig, a także herbaty, orzechów, lukrecji i wanilii. W smaku słodkie, ale nienachalne, niezwykle miękkie, bardzo złożone, z charakterem. Smaczne tawny świetnej jakości w umiarkowanej cenie.

Firma Quevedo powstała w 1991 roku i obecnie obejmuje 100 ha winnic, w tym takich, w których rosną stare, kilkiudziesięcioletnie krzewy. Pieczę nad wszystkim sprawuje rodzeństwo: Oscar i Claudia Quevedo (ona jest głównym enologiem od 1999 roku). Do firmy należy 6 winnic pięknie położonych w dolinie Douro: Quinta Vale D’Agodinho, Quinta da Trovisca, Quinta da Valeira, Quinta Senhora do Rosário, Quinta da Alegria oraz Quinta das Mós. 
Wina produkowane są oczywiście z lokalnych odmian rodzimych, owoce zbierane są ręcznie, a o jakości win wystarczająco świadczy fakt, że tak młoda firma (w porównaniu z potentatami regionu) jest obecnie bardzo dobrze znana i kojarzona z nowoczesnym stylem i wysoką jakością.

Napisz opinię

Imię i nazwisko:


Opinia: Uwaga: HTML nie jest interpretowany!

Ocena: Zła           Dobra

Wpisz kod w polu poniżej:



Polecane
Najnowsze
Pecorino Spumante Brut
Cena: 58.00 zł
Quevedo Porto Rose
Cena: 59.00 zł
Quevedo Oscar's Rose
Cena: 42.00 zł
Quevedo Oscar's white
Cena: 42.00 zł
Quevedo Oscar's Red
Cena: 42.00 zł
Quevedo Claudia's White
Cena: 65.00 zł