Strona zawiera materiały dotyczące napojów alkoholowych przeznaczonych wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Z serwisu mogą korzystać tylko osoby pełnoletnie.
Czy masz ukończone 18 lat?

TakNie
Quevedo LBV Porto 2014

Quevedo LBV Porto 2014

Cena: 99.00 zł

Producent: Quevedo
Cena za litr: 132.000 zł

Dostępność: W magazynie
Ocena:0 opinie

Ilość:

 
Informacje dodatkowe
Kraj: Portugalia
Region: Douro
Apelacja: Porto DOC
Szczep:
Rodzaj: czerwone słodkie
Temp. serwowania: 15-16°C
Zaw. alkoholu: 19,5%
Poj. butelki: 0,75l

Tradycyjny portugalski trunek, czyli słodkie porto. LBV to typ rocznikowego wina, ale robiony w ten sposób, by szybciej mógł trafić na sklepowe półki niż tradycyjne porto typu vintage, które szybko trafia do butelek (w beczce tylko 2 lata) i długo w nich leżakuje. Tymczasem z LBV jest inaczej - zanim wino trafi do butelki, leżakuje w beczce od 4 do 6 lat. Powstało tradycyjnie z kilku szczepów: Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Roriz, Tinto Cão i Tinta Barroca.

Wino na ciemnowiśniowy kolor, piękny aromat dojrzałych owoców, wiśni w likierze, czekolady. W smaku słodkie, niezwykle gładkie i aksamitne, złożone i naprawdę eleganckie. Po prostu pyszne, aromatyczne porto LBV. 

Firma Quevedo powstała w 1991 roku i obecnie obejmuje 100 ha winnic, w tym takich, w których rosną stare, kilkiudziesięcioletnie krzewy. Pieczę nad wszystkim sprawuje rodzeństwo: Oscar i Claudia Quevedo (ona jest głównym enologiem od 1999 roku). Do firmy należy 6 winnic pięknie położonych w dolinie Douro: Quinta Vale D’Agodinho, Quinta da Trovisca, Quinta da Valeira, Quinta Senhora do Rosário, Quinta da Alegria oraz Quinta das Mós. 
Wina produkowane są oczywiście z lokalnych odmian rodzimych, owoce zbierane są ręcznie, a o jakości win wystarczająco świadczy fakt, że tak młoda firma (w porównaniu z potentatami regionu) jest obecnie bardzo dobrze znana i kojarzona z nowoczesnym stylem i wysoką jakością.

Napisz opinię

Imię i nazwisko:


Opinia: Uwaga: HTML nie jest interpretowany!

Ocena: Zła           Dobra

Wpisz kod w polu poniżej:Polecane
Najnowsze
Pecorino Spumante Brut
Cena: 58.00 zł
Quevedo Porto Rose
Cena: 59.00 zł
Quevedo Oscar's Rose
Cena: 42.00 zł
Quevedo Oscar's white
Cena: 42.00 zł
Quevedo Oscar's Red
Cena: 42.00 zł
Quevedo Claudia's White
Cena: 65.00 zł