Strona zawiera materiały dotyczące napojów alkoholowych przeznaczonych wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Z serwisu mogą korzystać tylko osoby pełnoletnie.
Czy masz ukończone 18 lat?

TakNie
Geierslay Dornfelder halbtrocken

Geierslay Dornfelder halbtrocken

Cena: 49.00 zł

Producent: Weingut Geierslay
Cena za litr: 65,33 zł

Dostępność: W magazynie
Ocena:0 opinie

Ilość:

 
Informacje dodatkowe
Kraj: Niemcy
Region: Mozela
Apelacja: QA Mozel
Szczep: Dornfelder
Rodzaj: czerwone półwytrawne
Temp. serwowania: 18°C
Zaw. alkoholu: 12%
Poj. butelki: 0,75l

Czerwone półwytrawne wino z doliny Mozeli. Powstało z lokalnej odmiany, znanej głównie w Niemczech. Dornfelder to szczep wyhodowany przez Augusta Herolda w instytucie w Weinsberg w Badenii-Wirtembergii w 1955 roku. Jest krzyżówką odmian Helfensteiner i Heroldrebe. 

Wino ma rubinowy, lśniący kolor, aromat czrnych porzeczek i jezyn. W ustach bardzo przyjemne, dobrze skoncentrowane, aksamitne, owocowe. Idealne do dań miesnych, makaronów i wędlin, dojrzałych serów. Znakomite do picia solo. 

Cukier resztkowy: 13 g/l, kwasowość: 6,1 g/l

Weingut Geierslay to winnica rodzinna, mała, dokładnie 13-hektarowa, którą obecnie zajmuje się małżeństwo Rudolf i Brigitte Kilburg oraz ich dzieci: Sabine, Stefan i Max. Posiadłość należy do rodziny od połowy XV wieku. Przodek rodziny Johann von Kilburg w 1465 roku przejął ziemie, za zgodą arcybiskupa Trewiru Johanna II, po swoim krewniaku. Od tamtej pory posiadłość pozostaje w rękach rodziny Kilburg, jednej z najstarszych rodzin winiarskich w regionie. Obecnie produkcją wina w Weingut Geierslay zajmuje się już 19. pokolenie. 
Winnice rodziny Kilburg leżą tuż nad rzeką, najlepsze lokacje obejmują zbocza doliny Mozeli – przepiękne widoki na winnice to charakterystyczna cecha całego regionu Mozeli. Najlepsze lokalizacje należące do Kilburgów to Wintricher Ohligsberg, Großer Herrgott i Geierslay, Piesporter Goldtröpfchen – leżą dookoła winiarni albo w niewielkim od niej oddaleniu. W nich wszystkich rośnie Riesling – wyłącznie na glebach łupkowych. Burgundy i inne odmiany czerwone, które potrzebują cięższych gleb z udziałem glin i iłów, rosną niżej w winnicach Geierslay i Großer Herrgott, a już najmniej wymagające odmiany typu Kerner czy Muller-Thurgau uprawiane są w tej ostatniej winnicy na najbardziej płaskich terenach.

Napisz opinię

Imię i nazwisko:


Opinia: Uwaga: HTML nie jest interpretowany!

Ocena: Zła           Dobra

Wpisz kod w polu poniżej:Polecane
Najnowsze
Rosae Bianco
Cena: 38.00 zł
Pecorino Spumante Brut
Cena: 58.00 zł
Quevedo Porto Rose
Cena: 59.00 zł
Quevedo Oscar's Rose
Cena: 42.00 zł
Quevedo Oscar's white
Cena: 42.00 zł
Quevedo Oscar's Red
Cena: 42.00 zł