Strona zawiera materiały dotyczące napojów alkoholowych przeznaczonych wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Z serwisu mogą korzystać tylko osoby pełnoletnie.
Czy masz ukończone 18 lat?

TakNie
Castillo Berisa Verdejo

Castillo Berisa Verdejo

Cena: 37.00 zł

Producent: Marqués de Reinosa
Cena za litr: 49,33 zł

Dostępność: W magazynie
Ocena:0 opinie

Ilość:

 
Informacje dodatkowe
Kraj: Hiszpania
Region: Castilla y León
Apelacja: DO Rueda
Szczep: 100% verdejo
Rodzaj: białe wytrawne
Temp. serwowania: 10-12º
Zaw. alkoholu: 12,5%
Poj. butelki: 0,75l

Białe wytrawne wino hiszpańskie z regionu znanego przede wszystkim z produkcji win białaych. Region Rueda uchodzi za najlepsze miejsce w całej Hiszpanii do produkcji win białych. Większość tutejszych win powstaje ze szczepu verdejo, choć prawo winiarskie pozwala na używanie jeszcze trzech odmian: sauvignon blanc, viura oraz palomino fino.

Wino ma kolor słomkowy z zielonkawymi refleksami. W nosie dominują dojrzałe owoce tropikalne, ananasy, jabłka z nutą siana, anyżu i kopru włoskiego. W ustach smaczne, świeże, o dobrej równowadze. Solidnie wypełnia usta i długo się w nich utrzymuje. Idealne do lżejszych dań, warzyw i ryb.

Marqués de Reinosa to winnica założona w Autol w La Rioja przez Joaquína Garralda Oñate, hrabiego de Autol i markiza de Reinosa pod koniec XIX w. Jako działacz społeczny, markiz Reinosa, osiągnął wiele dla rozwoju winiarstwa w regionie. Po zakończeniu służby wojskowej, pracował jako senator (piastował urząd aż do śmierci w 1908r.) założył winnicę, która miała potem być znana, jako jedna z pierwszych, które zaczęły eksportować swoje wina za granice Hiszpanii.
Po jego śmierci na początku XX wieku, lokalna gazeta "La Rioja", napisała w jego nekrologu co następuje: "Wielokrotnie widzieliśmy go u boku swoich wyborców, czy w Madrycie, czy w La Rioja, służącego każdemu, kto zwrócił się do niego o pomoc. Pamiętamy, gdy16 lat temu przybył do Logrono z Madrytu na spotkanie z protestującymi winiarzami. Przedstawił ich żądania przed Senatem w stolicy i, chociaż zajęło mu to dwa lata, w końcu doprowadził do uchwalenia ustawy o zapobieganiu rozcieńczania win".

 

Napisz opinię

Imię i nazwisko:


Opinia: Uwaga: HTML nie jest interpretowany!

Ocena: Zła           Dobra

Wpisz kod w polu poniżej:Polecane
Najnowsze
Jabcok żurawinowy
Cena: 12.50 zł
Jabcok miętowy
Cena: 12.50 zł
Jabcok borówkowy
Cena: 12.50 zł
Jabcok porzeczkowy
Cena: 12.50 zł