Strona zawiera materiały dotyczące napojów alkoholowych przeznaczonych wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Z serwisu mogą korzystać tylko osoby pełnoletnie.
Czy masz ukończone 18 lat?

TakNie
SD Anticaia Salice Salentino Rosso DOP

SD Anticaia Salice Salentino Rosso DOP

Cena: 45.00 zł

Producent: Cantina San Donaci

Dostępność: W magazynie
Ocena:0 opinie

Ilość:

 
Informacje dodatkowe
Kraj: Włochy
Region: Puglia
Apelacja: DOP Salice Salentino
Szczep: Negroamaro 90%, Malvasia Nera 10%
Rodzaj: czerwone wytrawne
Temp. serwowania: 16-18°C
Zaw. alkoholu: 14%
Poj. butelki: 0,75l

Czerwone wytrawne wino z południa Włoch, leżakowane w beczkach dębowych 12 miesięcy. Powstało z połączenia dwóch odmian: kluczowej południowowłoskiej odmiany Negroamaro i Malvasia Nera. Negroamaro to na południu najważniejsza odmiana winogron czerwonych - daje winom garbniki i piękny kolor. Nie do końca wiadomo skąd pochodzi, ale od dawna znany jest na terenie południowych Włoch, na wybrzeżu Morza Jońskiego. Nazwa wywodzi się podobno z dialektu greckiego, w którym słowo „maru” znaczy czarny. Preferuje gleby wapienne i gliniaste; dobrze dostosowuje się do gorącego i suchego klimatu. Malvasia Nera z kolei to wierny druh Negroamaro, mieszankom dodaje ciała i alkoholu. Taki zestaw odmian to typowa rzecz dla apelacji Salice Salentino.

Wino ma piękny ciemnorubinowy kolor z granatowymi refleksami, w aromacie dostrzec można dojrzałe owoce leśne, porzeczki i ciemne wiśnie, do tego pojawiają się nuty konfitur, pieprzu, odrobiny lukrecji z tostową nutą. W ustach pełne, krągłe i harmonijne. Idealne do serów (np. Comtè czy Gorgonzola), wędlin oraz grillowanego czerwonego mięsa.

Wino pochodzi z Cantine San Donaci, która jest jedną z najstarszych firm w regionie Salento. Powstała w 1933 roku z inicjatywy dwunastu rolników. Obecnie zrzeszenie liczy sobie 300 członków. Własnością firmy jest dziś około 320 ha winnic umiejscowionych w Salento. Oczywiście położone są one w bardzo różnych lokalizacjach, dlatego paleta win, jakie można uzyskać dzięki takiej organizacji firmy jest naprawdę ciekawa. Owoce z najlepszych lokalizacji winifikowane są osobno, dzięki temu powstają takie perełki jak Salice Salentino Riserva czy Primitivo di Manduria.  
Cantina San Donaci produkuje wina tylko z rodzimych odmian i z własnych winnic. Kluczowe są trzy historyczne szczepy czerwone: Negroamaro, Primitivo i Malvasia Nera. Jeśli chodzi o odmiany białe to podstawą są tu Malvasia Bianca, Chardonnay, Bombino oraz Trebbiano.

Napisz opinię

Imię i nazwisko:


Opinia: Uwaga: HTML nie jest interpretowany!

Ocena: Zła           Dobra

Wpisz kod w polu poniżej:Polecane
Najnowsze
Château Noir Irsai Oliver
Cena: 30.00 zł35.00 zł
Jabcok żurawinowy
Cena: 12.50 zł
Jabcok miętowy
Cena: 12.50 zł
Jabcok borówkowy
Cena: 12.50 zł