Strona zawiera materiały dotyczące napojów alkoholowych przeznaczonych wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Z serwisu mogą korzystać tylko osoby pełnoletnie.
Czy masz ukończone 18 lat?

TakNie
Geierslay Chardonnay C.A. trocken

Geierslay Chardonnay C.A. trocken

Cena: 109.00 zł

Producent: Weingut Geierslay
Cena za litr: 145,33 zł

Dostępność: W magazynie
Ocena:0 opinie

Ilość:

 
Informacje dodatkowe
Kraj: Niemcy
Region: Mozela
Apelacja: QA Mosel
Szczep: Chardonnay
Rodzaj: białe wytrawne
Temp. serwowania: 9-10°C
Zaw. alkoholu: 12,5%
Poj. butelki: 0,75l

Białe wytrawne wino z doliny Mozeli. Powstało z najbardziej znanej na świecie odmiany burgundzkiej - Chardonnay. Ma słomkowy kolor ze złotymi refleksami, aromat przypraw, kwiatów, drewna, żółtych, dojrzałych owoców i nuty ziemiste. W ustach maślane, mocno owocowe, dobrze zrównoważone, bardzo długie. Zrobione w stylu kalifornijskich Chardonnay. 

Cukier resztkowy: 3,8 g/l, kwasowość: 7,6 g/l

Weingut Geierslay to winnica rodzinna, mała, dokładnie 13-hektarowa, którą obecnie zajmuje się małżeństwo Rudolf i Brigitte Kilburg oraz ich dzieci: Sabine, Stefan i Max. Posiadłość należy do rodziny od połowy XV wieku. Przodek rodziny Johann von Kilburg w 1465 roku przejął ziemie, za zgodą arcybiskupa Trewiru Johanna II, po swoim krewniaku. Od tamtej pory posiadłość pozostaje w rękach rodziny Kilburg, jednej z najstarszych rodzin winiarskich w regionie. Obecnie produkcją wina w Weingut Geierslay zajmuje się już 19. pokolenie. 
Winnice rodziny Kilburg leżą tuż nad rzeką, najlepsze lokacje obejmują zbocza doliny Mozeli – przepiękne widoki na winnice to charakterystyczna cecha całego regionu Mozeli. Najlepsze lokalizacje należące do Kilburgów to Wintricher Ohligsberg, Großer Herrgott i Geierslay, Piesporter Goldtröpfchen – leżą dookoła winiarni albo w niewielkim od niej oddaleniu. W nich wszystkich rośnie Riesling – wyłącznie na glebach łupkowych. Burgundy i inne odmiany czerwone, które potrzebują cięższych gleb z udziałem glin i iłów, rosną niżej w winnicach Geierslay i Großer Herrgott, a już najmniej wymagające odmiany typu Kerner czy Muller-Thurgau uprawiane są w tej ostatniej winnicy na najbardziej płaskich terenach.

 

Napisz opinię

Imię i nazwisko:


Opinia: Uwaga: HTML nie jest interpretowany!

Ocena: Zła           Dobra

Wpisz kod w polu poniżej:Polecane
Najnowsze
Rosae Bianco
Cena: 38.00 zł
Pecorino Spumante Brut
Cena: 58.00 zł
Quevedo Porto Rose
Cena: 59.00 zł
Quevedo Oscar's Rose
Cena: 42.00 zł
Quevedo Oscar's white
Cena: 42.00 zł
Quevedo Oscar's Red
Cena: 42.00 zł