Strona zawiera materiały dotyczące napojów alkoholowych przeznaczonych wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Z serwisu mogą korzystać tylko osoby pełnoletnie.
Czy masz ukończone 18 lat?

TakNie
Geierslay Kerner Spätlese lieblich

Geierslay Kerner Spätlese lieblich

Cena: 60.00 zł

Producent: Weingut Geierslay
Cena za litr: 80,00 zł

Dostępność: W magazynie
Ocena:0 opinie

Ilość:

 
Informacje dodatkowe
Kraj: Niemcy
Region: Mozela
Apelacja: QmP
Szczep: Kerner
Rodzaj: białe słodkie
Temp. serwowania: 9-11°C
Zaw. alkoholu: 8,5%
Poj. butelki: 0,75l

Białe słodkie wino z odmiany niemieckiej Kerner pochodzące z owoców z późnego zbioru. Ta biała odmiana winogron została wyhodowana w 1929 przez Augusta Herolda w instytucie w Weinsberg przez skrzyżowanie odmian trollinger i riesling.

Wino ma słomkowy kolor z żółtymi refleksami. Idealne deserowe wino słodkie. Ma aromat dojrzałych jabłek i gruszek z nutą miodu i skórki cytrynowej. Dobrze zrównoważone. Dobre do dań kuchni wschodniej, ciast i deserów lub picia solo. 

Cukier resztkowy: 56,7 g/l, kwasowość: 8,5g/l

Weingut Geierslay to winnica rodzinna, mała, dokładnie 13-hektarowa, którą obecnie zajmuje się małżeństwo Rudolf i Brigitte Kilburg oraz ich dzieci: Sabine, Stefan i Max. Posiadłość należy do rodziny od połowy XV wieku. Przodek rodziny Johann von Kilburg w 1465 roku przejął ziemie, za zgodą arcybiskupa Trewiru Johanna II, po swoim krewniaku. Od tamtej pory posiadłość pozostaje w rękach rodziny Kilburg, jednej z najstarszych rodzin winiarskich w regionie. Obecnie produkcją wina w Weingut Geierslay zajmuje się już 19. pokolenie. 
Winnice rodziny Kilburg leżą tuż nad rzeką, najlepsze lokacje obejmują zbocza doliny Mozeli – przepiękne widoki na winnice to charakterystyczna cecha całego regionu Mozeli. Najlepsze lokalizacje należące do Kilburgów to Wintricher Ohligsberg, Großer Herrgott i Geierslay, Piesporter Goldtröpfchen – leżą dookoła winiarni albo w niewielkim od niej oddaleniu. W nich wszystkich rośnie Riesling – wyłącznie na glebach łupkowych. Burgundy i inne odmiany czerwone, które potrzebują cięższych gleb z udziałem glin i iłów, rosną niżej w winnicach Geierslay i Großer Herrgott, a już najmniej wymagające odmiany typu Kerner czy Muller-Thurgau uprawiane są w tej ostatniej winnicy na najbardziej płaskich terenach.

Napisz opinię

Imię i nazwisko:


Opinia: Uwaga: HTML nie jest interpretowany!

Ocena: Zła           Dobra

Wpisz kod w polu poniżej: