Strona zawiera materiały dotyczące napojów alkoholowych przeznaczonych wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Z serwisu mogą korzystać tylko osoby pełnoletnie.
Czy masz ukończone 18 lat?

TakNie
SD Fontenera Negroamaro Salento IGP

SD Fontenera Negroamaro Salento IGP

Cena: 37.00 zł

Producent: Cantina San Donaci
Cena za litr: 49,33 zł

Dostępność: W magazynie
Ocena:0 opinie

Ilość:

 
Informacje dodatkowe
Kraj: Włochy
Region: Puglia
Apelacja: IGP Puglia
Szczep: negroamaro
Rodzaj: czerwone wytrawne
Temp. serwowania: 16-18°C
Zaw. alkoholu: 13%
Poj. butelki: 0,75l

Czerwone wytrawne wino z południa Włoch. Powstało z kluczowej południowowłoskiej odmiany - Negroamaro. Nie było beczkowane, dojrzewało z stalowych tankach. Odmiana Negroamaro to na południu najważniejsza odmiana winogron czerwonych. Szczep ten daje winom garbniki i piękny kolor. Nie do końca wiadomo skąd pochodzi, ale od dawna znany jest na terenie południowych Włoch, na wybrzeżu Morza Jońskiego. Nazwa wywodzi się, według niektórych, z dialektu greckiego, w którym słowo „maru” znaczy czarny. Preferuje gleby wapienne i gliniaste; dobrze dostosowuje się do gorącego i suchego klimatu.

Wino ma ciemnorubinowy kolor z fioletowymi refleksami, w aromacie dominują: czarna porzeczka, owoce leśne i maliny. W ustach przyjemnie owocowe, z dość łagodnymi garbnikami, zwyczajnie smaczne. Idealne do pieczeni, makaronów z sosem mięsnym i talerza wędlin.

Wino pochodzi z Cantine San Donaci, która jest jedną z najstarszych firm w regionie Salento. Powstała w 1933 roku z inicjatywy dwunastu rolników. Obecnie zrzeszenie liczy sobie 300 członków. Własnością firmy jest dziś około 320 ha winnic umiejscowionych w Salento. Oczywiście położone są one w bardzo różnych lokalizacjach, dlatego paleta win, jakie można uzyskać dzięki takiej organizacji firmy jest naprawdę ciekawa. Owoce z najlepszych lokalizacji winifikowane są osobno, dzięki temu powstają takie perełki jak Salice Salentino Riserva czy Primitivo di Manduria.  
Cantina San Donaci produkuje wina tylko z rodzimych odmian i z własnych winnic. Kluczowe są trzy historyczne szczepy czerwone: Negroamaro, Primitivo i Malvasia Nera. Jeśli chodzi o odmiany białe to podstawą są tu Malvasia Bianca, Chardonnay, Bombino oraz Trebbiano.

Napisz opinię

Imię i nazwisko:


Opinia: Uwaga: HTML nie jest interpretowany!

Ocena: Zła           Dobra

Wpisz kod w polu poniżej:Polecane
Najnowsze
Rosae Rosato Salento IGP
Cena: 38.00 zł
SD Anticaia Brindisi DOP
Cena: 48.00 zł
Marius Syrah DO Almansa
Cena: 40.00 zł
Marius Roble DO Almansa
Cena: 40.00 zł