Strona zawiera materiały dotyczące napojów alkoholowych przeznaczonych wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Z serwisu mogą korzystać tylko osoby pełnoletnie.
Czy masz ukończone 18 lat?

TakNie
SD Contrada Del Falco Salento Rosso IGP

SD Contrada Del Falco Salento Rosso IGP

Cena: 60.00 zł

Producent: Cantina San Donaci
Cena za litr: 80.000 zł

Dostępność: W magazynie
Ocena:0 opinie

Ilość:

 
Informacje dodatkowe
Kraj: Włochy
Region: Puglia
Apelacja: IGP Puglia
Szczep: Negroamaro, Primitivo, Malvasia Nera
Rodzaj: czerwone wytrawne
Temp. serwowania: 16-18°C
Zaw. alkoholu: 14%
Poj. butelki: 0,75l

Czerwone wytrawne wino z południa Włoch (Puglia), leżakowane w beczkach dębowych 12 miesięcy. Powstało z połączenia trzech kluczowych puglijskich odmian: Negroamaro(50%), Primitivo(25%) i Malvasia Nera(25%). Odmiana Negroamaro to na południu najważniejsza odmiana winogron czerwonych. Szczep ten daje winom garbniki i piękny kolor. Nie do końca wiadomo skąd pochodzi, ale od dawna znany jest na terenie południowych Włoch. Nazwa wywodzi się podobno z dialektu greckiego, w którym słowo „maru” znaczy czarny. Preferuje gleby wapienne i gliniaste; dobrze dostosowuje się do gorącego i suchego klimatu. Malvasia Nera z kolei to wierny druh Negroamaro, mieszankom dodaje ciała i alkoholu. Primitivo natomiast jest nie tylko jedną z najważniejszych odmian winorośli typowych dla południa Włoch, a szczególnie Salento, ale na świecie jest na pewno jedną z najpopularniejszych odmian włoskich w ogóle. Produkuje się z niej zwykle wina wysokiej jakości, o dość wysokiej zawartości alkoholu, bardzo ciemnym kolorze, często gorące, pełne i robiące wrażenie, a jednocześnie dość łatwe w piciu.

Owoce użyte do produkcji tego wina pochodzą wyłącznie z upraw sposobem alberello (ew. Pugliese Alberello). Firma angażuje się w ochronę tego systemu uprawy kojarzonej jednoznacznie z tradycją winiarską regionów śródziemnomorskich, która charakteryzuje się ograniczonym rozwojem rośliny oraz ograniczonym obciążeniem pąków. Dzięki temu rośliny dają winogrona o znacznie wyższej jakości.

Wino ma piękny ciemnorubinowy kolor z fioletowymi refleksami, w aromacie dostrzec można dojrzałe owoce takie jak jeżyny, maliny i porzeczki, a także suszone śliwki, wiśnie w likierze, nuty czekoladowe i balsamiczne. W ustach pełne, krągłe i hermonijne. Idealne do dojrzałych serów, wędlin i gotowanych mięs.

Wino pochodzi z Cantine San Donaci, która jest jedną z najstarszych firm w regionie Salento. Powstała w 1933 roku z inicjatywy dwunastu rolników. Obecnie zrzeszenie liczy sobie 300 członków. Własnością firmy jest dziś około 320 ha winnic umiejscowionych w Salento. Oczywiście położone są one w bardzo różnych lokalizacjach, dlatego paleta win, jakie można uzyskać dzięki takiej organizacji firmy jest naprawdę ciekawa. Owoce z najlepszych lokalizacji winifikowane są osobno, dzięki temu powstają takie perełki jak Salice Salentino Riserva czy Primitivo di Manduria.  
Cantina San Donaci produkuje wina tylko z rodzimych odmian i z własnych winnic. Kluczowe są trzy historyczne szczepy czerwone: Negroamaro, Primitivo i Malvasia Nera. Jeśli chodzi o odmiany białe to podstawą są tu Malvasia Bianca, Chardonnay, Bombino oraz Trebbiano.

Napisz opinię

Imię i nazwisko:


Opinia: Uwaga: HTML nie jest interpretowany!

Ocena: Zła           Dobra

Wpisz kod w polu poniżej:Polecane
Najnowsze
Rosae Rosato Salento IGP
Cena: 38.00 zł
SD Anticaia Brindisi DOP
Cena: 48.00 zł
Marius Syrah DO Almansa
Cena: 40.00 zł
Marius Roble DO Almansa
Cena: 40.00 zł