Strona zawiera materiały dotyczące napojów alkoholowych przeznaczonych wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Z serwisu mogą korzystać tylko osoby pełnoletnie.
Czy masz ukończone 18 lat?

TakNie
Srebrna Góra Cuvee Rouge

Srebrna Góra Cuvee Rouge

Cena: 59.00 zł

Producent: Winnica Srebrna Góra
Cena za litr: 78,66 zł

Dostępność: W magazynie
Ocena:0 opinie

Ilość:

 
Informacje dodatkowe
Kraj: Polska
Region: Małopolska
Szczep: regent, rondo, acolon
Rodzaj: czerwone wytrawne
Temp. serwowania: 14-16°C
Zaw. alkoholu: 11,5%
Poj. butelki: 0,75l

Wino czerwone z krakowskiej winnicy Srebrna Góra, które powstało z kupażu odmian regent, rondo (krzyżówka st.laurent i zarya severa) i acolon. Ma piękną rubinowo-czerwoną suknię. Pierwszy nos kwiatowy, drugi owocowo-korzenny (czereśnie, suszone śliwki) z nutami ziemisto-skórzanymi, usta lekkie, soczyste, z nutami świeżych wiśni i czerwonych porzeczek, z przyjemnym, rześkim, lekko garbnikowym zakończeniem. Połączenia kulinarne: ciemne przystawki, surowe mięsa (tatar, carpaccio wołowe), wędliny, warzywa (fenkuł, bakłażan, brokuły, radicchio), oliwki, mięsa (wieprzowina i cielęcina) w ziołach i marynowane, ryby (miecznik, tuńczyk).

Winnica Srebrna Góra położona jest w Krakowie, u stóp klasztoru O.O. Kamedułów na Bielanach. Nawiązuje do długiej, sięgającej X wieku historii krakowskich upraw winorośli oraz klasztornych tradycji wytwarzania wina.
Jest drugą co do wielkości winnicą w Polsce – obejmuje obszar 12 ha – malowniczo położoną w dolinie Wisły na charakterystycznych dla regionu wapienno – gliniastych glebach.
Południowe stoki gwarantują doskonałe nasłonecznienie, a naturalną osłonę stanowi Las Wolski. Wina powstają w ciszy starych pomieszczeń gospodarczych kamedulskiego klasztoru. Początek swojego istnienia datuje na 2008 rok.
To dzieło dopracowane w każdym szczególe - stanowi przemyślany i dokładnie przygotowany projekt, jest efektem nie tylko pracy i życiowej pasji, ale przede wszystkim prawdziwej miłości do wina.    

Napisz opinię

Imię i nazwisko:


Opinia: Uwaga: HTML nie jest interpretowany!

Ocena: Zła           Dobra

Wpisz kod w polu poniżej:Polecane
Najnowsze