Strona zawiera materiały dotyczące napojów alkoholowych przeznaczonych wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Z serwisu mogą korzystać tylko osoby pełnoletnie.
Czy masz ukończone 18 lat?

TakNie
Geierslay Yellow Riesling trocken

Geierslay Yellow Riesling trocken

Cena: 49.00 zł

Producent: Weingut Geierslay
Cena za litr: 65,33 zł

Dostępność: W magazynie
Ocena:0 opinie

Ilość:

 
Informacje dodatkowe
Kraj: Niemcy
Region: Mozela
Apelacja: QA Mozel
Szczep: Riesling
Rodzaj: białe wytrawne
Temp. serwowania: 9-12°C
Zaw. alkoholu: 11,5%
Poj. butelki: 0,75l

Białe wytrawne wino jakościowe z odmiany Riesling pochodzące znad Mozeli. Ma słomkowy kolor ze słocistym połyskiem. Pachnie dojrzałymi, soczystymi owocami brzoskwiń, moreli, zielonych jabłek z lekką nutą owoców egzotycznych. W ustach delikatnie wytrawne, świeże, intensywnie owocowe. Klasyka mozelskiego Rieslinga. Wspaniały do ryb i owoców morza, jako aperitif.

Cukier resztkowy: 5 g/l, kwasowość: 7,9 g/l

Weingut Geierslay to winnica rodzinna, mała, dokładnie 13-hektarowa, którą obecnie zajmuje się małżeństwo Rudolf i Brigitte Kilburg oraz ich dzieci: Sabine, Stefan i Max. Posiadłość należy do rodziny od połowy XV wieku. Przodek rodziny Johann von Kilburg w 1465 roku przejął ziemie, za zgodą arcybiskupa Trewiru Johanna II, po swoim krewniaku. Od tamtej pory posiadłość pozostaje w rękach rodziny Kilburg, jednej z najstarszych rodzin winiarskich w regionie. Obecnie produkcją wina w Weingut Geierslay zajmuje się już 19. pokolenie. 
Winnice rodziny Kilburg leżą tuż nad rzeką, najlepsze lokacje obejmują zbocza doliny Mozeli – przepiękne widoki na winnice to charakterystyczna cecha całego regionu Mozeli. Najlepsze lokalizacje należące do Kilburgów to Wintricher Ohligsberg, Großer Herrgott i Geierslay, Piesporter Goldtröpfchen – leżą dookoła winiarni albo w niewielkim od niej oddaleniu. W nich wszystkich rośnie Riesling – wyłącznie na glebach łupkowych. Burgundy i inne odmiany czerwone, które potrzebują cięższych gleb z udziałem glin i iłów, rosną niżej w winnicach Geierslay i Großer Herrgott, a już najmniej wymagające odmiany typu Kerner czy Muller-Thurgau uprawiane są w tej ostatniej winnicy na najbardziej płaskich terenach.

Napisz opinię

Imię i nazwisko:


Opinia: Uwaga: HTML nie jest interpretowany!

Ocena: Zła           Dobra

Wpisz kod w polu poniżej: