Strona zawiera materiały dotyczące napojów alkoholowych przeznaczonych wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Z serwisu mogą korzystać tylko osoby pełnoletnie.
Czy masz ukończone 18 lat?

TakNie
Antico S.Giorgio Vino alla Mandorla

Antico S.Giorgio Vino alla Mandorla

Cena: 46.00 zł

Producent: Cantine Lombardo
Cena za litr: 61,33 zł

Dostępność: W magazynie
Ocena:0 opinie

Ilość:

 
Informacje dodatkowe
Kraj: Włochy
Region: Sycylia
Szczep: catarratto, grecanico, grillo
Rodzaj: słodkie wzmacniane
Temp. serwowania: 10°C
Zaw. alkoholu: 16%
Poj. butelki: 0,75l

Deserowe wino wzmacniane o smaku migdałowym. Vino alla Mandorla zwane też eliksirem miłości to wino stworzone na początku XX wieku przez rodzinę Blandano (stąd jego potoczna nazwa Blandanino). Jest to tradycyjnia mieszanka wina stołowego wzmocnionego alkoholem wysokoprocentowym doprawionego migdałami i ziołami. Jest robione wg receptury sprzed ponad stu lat, kiedy to Don Vincenzo Blandano postanowił w Caffe Antico San Giorgio w Castelmola (tuż obok Taorminy) zaoferować swoim gościom niezwykły napitek zwany właśnie przez niego eliksirem miłości. Do dziś Caffe San Giorgio w Castelmola nadal ma w swojej ofercie Antico S. Giorgio Vino alla Mandorla, które jest spadkobiercą tej sycylijskiej specjalności sprzed wielu lat autorstwa Don Blandano.

To jedno z ciekawszych win deserowych w naszej ofercie. Antico S.Grigio Vino alla Mandorla to wino o kolorze ciemnego bursztynu i smaku, w którym dominują migdały, orzechy, karmel z nutą ziół, a w aromacie dostrzegalne są kwiaty pomarańczy i jaśminu.

Miejsce produkcji: zachodnia Sycylia
Produkcja: podczas produkcji do wina podstawowego dodaje się wyciąg migdałowy z dodatkiem alkoholu, żeby uzyskać pożądany migdałowy smak
Cukier: >20%
Barwa: ciemnobursztynowa
Smak: słodki i wyrazisty
Zastosowanie: dobra podstawa do mlecznych koktajli, lodów, ciasteczek i innych deserów, producent poleca pić z trzema kostkami lodu i plastrem pomarańczy

Wino wyprodukowane przez Cantine Lombardo, jednej ze starszych winiarni w regionie, która powstała w 1881 roku. Została założona przez Giuseppe Lombardo Maltese w 1881 roku. Sam założyciel, znakomity budowniczy statków i armator, od razu założył, że wino, które będzie produkował, jego własne statki będą rozwozić po całym świecie. Dziś winiarnia produkuje około 1,6 mln butelek w dużej nowoczesnej winiarni o powierzchni 20 tys. m2. Marsala Lombardo eksportowana jest do 60 różnych krajów na całym świecie – tym samym założenia i plany Giuseppe Lombardo zostały spełnione.
Misją Cantine Lombardo jest produkowanie marsali w dobrych cenach, żeby każdy miał możliwość poznać tradycyjny sycylijski trunek. W 1920 zarządzanie firmą przejęli Orazio i Ermelinda Lombardo, a w 1952 roku ich syn - Giuseppe Lombardo. Wówczas firma rozpoczęła działania, by produkować i sprzedawać wina na dużą skalę. Obecnie produkuje wiele typów marsali, podstawowe, aromatyzowane, długo leżakowane i bardzo szlachetne, a także certyfikowane wina mszalne.

Napisz opinię

Imię i nazwisko:


Opinia: Uwaga: HTML nie jest interpretowany!

Ocena: Zła           Dobra

Wpisz kod w polu poniżej: