Strona zawiera materiały dotyczące napojów alkoholowych przeznaczonych wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Z serwisu mogą korzystać tylko osoby pełnoletnie.
Czy masz ukończone 18 lat?

TakNie
Drożdże winne aktywne

Drożdże winne aktywne

Cena: 5.50 zł

Producent: Multimex

Dostępność: W magazynie
Ocena:0 opinie

Ilość:

 

Drożdże winne przeznaczone do robienia win różnego rodzaju, także do produkcji domowych miodów pitnych. 

Drożdże winne Saccharomyces cerevisae - wyselekcjonowane we francuskim Instytucie Winiarstwa INRA, Narbonne - służą jako drożdże startowe do fermentacji każdego rodzaju wina. Charakteryzują się wysoką żywotnością, znaczną odpornością na SO2 (do 50 g/l) oraz na obecność alkoholu (do 14% w warunkach standardowych i 16% przy obecności pożywki azotowej). Wina na drożdżach aktywnych charakteryzują się bardziej delikatnym, miękim posmakiem i bukietem - ze względu na zwiększone wydzielanie się glicerolu. 

Dozowanie: ok. 2 g/10 litrów.

Drożdże aktywne dobrze sprawdzają się też przy wyrobie miodów pitnych.

Roztwarzanie drożdży: do czystego naczynia wlać ok. 0,5 litra ciepłej (ok. 35st.), przegotowanej wody, dodać ok. 25 g cukru, rozmieszać i wsypywać stopniowo zawartość opakowania stale mieszając. Nie zaleca się stosowania wody chlorowanej, lepiej postarać się o źródlaną albo przynajmniej "odstaną". Pozostawić na ok. 30 min., mieszając co 10 minut.  Wzburzone drożdże stopniowo (aby temperatury się wyrównały) dodawać do niezbyt zimnego (ryzyko szoku termicznego blokujacego namnażanie się drożdży) moszczu, zaraz po jego przygotowaniu, aby uniknąć namnożenia niepożądanej flory. W czasie fermentacji środkowej dobrze jest moszcz dotlenić (przewietrzyć) – na tym etapie tlen nie ma wpływu na smak i aromat wina, nie ma też ryzyka oksydacji.

Jedno opakowanie Drożdzy Aktywnych wystarcza na ok. 35 litrów moszczu. Przechowywać zamknięte, w zimnym (do 10 st.), suchym  i ciemnym miejscu. Tylko w takich warunkach żywotność drożdzy będzie się utrzymywać do końca okresu przydatności, wskazanego na opakowaniu.

Napisz opinię

Imię i nazwisko:


Opinia: Uwaga: HTML nie jest interpretowany!

Ocena: Zła           Dobra

Wpisz kod w polu poniżej:Polecane
Najnowsze
Pecorino Spumante Brut
Cena: 58.00 zł
Quevedo Porto Rose
Cena: 59.00 zł
Quevedo Oscar's Rose
Cena: 42.00 zł
Quevedo Oscar's white
Cena: 42.00 zł
Quevedo Oscar's Red
Cena: 42.00 zł
Quevedo Claudia's White
Cena: 65.00 zł